Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Ahoj z útulku!

Ahoj všem, právě jsme převzali Útulek Mělník!

Dovolte nám se trochu představit – náš spolek DogPlanet vznikl v březnu 2020 za účelem pomoci zvířatům v nouzi. Původně jsme se chtěli zaměřovat na dočasky a pomoc ostatním útulkům, ale vzhledem k tomu, že byla vypsána veřejná zakázka na nového provozovatele útulku a MSOZ už se nechtělo přihlašovat, šli jsme do toho my.

Posledních pár týdnů bylo náročných co se vyřizování a zařizování týče, ale došli jsme až sem a teď začíná ještě ta těžší etapa a tou je zajistit chod útulku a odchyt. Část z nás v útulku již působila za MSOZ, takže víme do čeho jdeme a je nám jasné, že začátky budou těžké, ale s tím jsme do toho šli. Nemáme za sebou sice 15 let zkušeností jako naší bývalí kolegové, ale máme chuť se učit, tak věříme, že minimálně stejnou úroveň jaká byla doposud, zajistit zvládneme. Jsme plní síly, odhodlání a chuti útulek změnit a více přiblížit lidem.

V prvé řadě bychom rádi pejskům a kočičkám zajistili důstojnější podmínky pro (doufejme, že jen dočasný) život v útulku a brány útulku budeme chtít více otevřít veřejnosti a dobrovolníkům, tak aby měli lidé šanci na vlastní oči vidět, jak taková práce v útulku vypadá a co obnáší. Každopádně všechny moc prosíme o trpělivost a shovívavost, nebude to hned a chvíli bude trvat než si vše „sedne“. Nejprve si všichni pejsci musí zvyknout na nové ošetřovatele než budeme do útulku moci začít brát někoho jiného.

Pokud budete chtít pomáhat, sledujte naše fb stránky, Instagram i webovky a vždy se včas vše dozvíte. Moc děkujeme za přízeň a těšíme se na Vás již brzy v útulku 🙂